Nastup si! MENU

My jsme Zodiac Aerospace

 

Zodiac Aerospace je světová jednička ve výrobě leteckých interiérů a vybavení, bezpečnostních a záchranných systémů pro letectví i kosmonautiku.

Historie společnosti DRIESSEN

Historie původní společnosti Driessen sahá až do roku 1938, kdy Gerard Driessen založil původně instalatérskou firmu. Do leteckého průmyslu firma vstoupila v roce 1946 s troubami a skleněnými stojany. Driessen rostl a vznikla druhá továrna, kde se vyráběly vozíky.

V 80. letech už firma dodávala své výrobky mnoha leteckým společnostem i výrobcům letadel včetně Boeingu a Airbusu. V roce 1986 Driessen otevřel první továrnu v Thajsku. Toho roku zároveň získali malého výrobce kuchyní v Kalifornii a rozšířili produktovou řadu o kuchyně (galleys). Poté byly otevřeny další továrny v USA, Mexiku a Holandsku. V roce 1987 koupil Driessen britskou společnost Dyer Engineering a stal se skutečnou mezinárodní společností.

Postupně se z typické holandské rodinné firmy stala mezinárodní flexibilní společnost s plochou organizační strukturou.

Současnost společnosti ZODIAC AEROSPACE

V roce 2008 se Driessen stal součástí francouzské společnosti Zodiac Aerospace, která má 98 výrobních závodů a zaměstnává 30 000 zaměstnanců po celém světě. Zodiac Aerospace nabízí širokou škálu výrobků a servis pro interiéry letadel, systémy letadel, leteckou bezpečnost & technologie a je na špičce trhu v těchto aktivitách.

ZODIAC GALLEYS EUROPE (původně Driessen Aerospace CZ) působí v České republice od roku 2001, kdy byla postavena první výrobní hala v Plzni na Borských polích. Vyrábí se tu kuchyňské moduly a šatní skříně převážně pro rodinu letadel Airbus A320 a odpočinkové místnosti pro posádku pro větší letadla Airbus A330. V roce 2011 společnost získala významný kontrakt - exkluzivně dodávat kuchyňské moduly pro nový typ letadla A320.

Na jaře 2014 zahájila provoz společnost ZODIAC COMPOSITE MONUMENTS TUNISIE ve městě Grombalia na severu Tuniska, kde začali vyrábět tzv. Green Galleys, jejichž finální montáž probíhá v Plzni.

V únoru 2018 se Zodiac Aerospace a Safran propojili v třetí největší leteckou společnost na světě.

Budoucnost společnosti ZODIAC AEROSPACE

Díky výrobku "ACP Galley", kterého byl v lednu 2018 vyroben 2000. kus, se plzeňský ZODIAC GALLEYS EUROPE i nadále rozrůstá. Dnes zaměstnává více než 1000 lidí. Také prostory společnosti se zdvojnásobily, k původní budově na Borských polích přibyly další tři. V létě 2017 se otevřela zatím poslední hala, kam se přesunula část výroby a do horních pater také kompletní oddělení Engineeringu a Program Managementu. Nové kanceláře jsou plně klimatizované, vybavené kvalitním ergonomickým sezením a díky originálnímu designu byly zařazené do celostátní soutěže Zasedačka roku 2017.

Od podzimu 2017 vypisuje společnost každý rok několik míst v tzv. Trainee Programu, určenému studentům vysokých škol se zájmem o získání praxe a zkušeností ve více odděleních firmy. 

Společnost zároveň investuje také do vzdělávání svých nových zaměstnanců. Od roku 2017 je v provozu tréninkové centrum (Training Academy), kde noví zaměstnanci získávají pod vedením interního trenéra během prvního týdne tréninku potřebné informace a trénují nové dovednosti před vstupem do další části tréninku, který probíhá na reálných výrobcích ve výrobní hale.

Přidejte se k nám!

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin Czech!

© 2019 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
+420 377 664 209
prace@delamedoletadel.cz
Vytvořeno v Beneš & Michl