Nastup si! MENU

„Všechno, co lítá“ vyhrála vážka

 

V zaměstnanecké fotosoutěži na téma „Všechno, co lítá“ obsadil první místo detailní snímek mladé vážky. Daniela Kokeislová ji zachytila čerstvě po narození  a fotku nazvala „Mezipřistání“.

Jak dlouho fotíte?

Odmalička, věnuji se focení jako koníčku už určitě tak dvacet let, asi ve třetí třídě jsem dostala svůj první fotoaparát na film. Profesionálně jsem se ale fotografování nikdy nevěnovala, fotím jen pro radost to, co se mi líbí, zejména přírodu a architekturu.

Čím je tahle konkrétní fotka pořízená?

Je to ultrazoom Panasonic Lumix DMC-FZ200.

A jak vítězný snímek vznikl? Měla jste vymyšlené, co budete fotit?

Ne, to byla úplná náhoda. Máme na zahrádce jezírko, kde žijí vážky. Chvíli po vylíhnutí jsou ještě trochu mimo, takže se dají vzít do ruky, sedí na prstu a nechají se fotit ze všech úhlů. Jednu se nám povedlo najít a udělat spoustu fotek, než se vážka stačila rozkoukat a uletět. Tuhle konkrétní jsem pak přihlásila do soutěže.

Focení je váš hlavní koníček, nebo vás baví i létání?

Letadla mám ráda také už odmala, jeden čas jsem se dokonce chtěla stát pilotkou, ale kvůli oční vadě jsem musela plány přehodnotit. Jsem ráda, že můžu mít k letadlům blízko alespoň pracovně.

Co přesně v Zodiacu děláte?

Pracuji v oddělení Aftersales Engineering jako pracovník zákaznické podpory. Hodně komunikuji s aerolinkami a servisními stanicemi a pomáhám jim s řešením technických dotazů.

Jak se vám líbily další soutěžní fotky vašich kolegů?

Soutěžní snímky byly moc pěkné, propracované, s promyšlenou kompozicí. Myslím, že to byl těžký úkol, vybrat jenom dvacet fotografií. Líbilo se mi hodně snímků, oslovil mě nápad s bublinou, překližkové letadýlko nad silnicí, západ slunce za stíhačkou nebo muži s padáky.

A jak se těšíte na svojí výhru - kurz leteckého fotografování?

Moc, dnes budu volat panu Trkalovi, abychom se domluvili na termínu. Určitě to bude super!

Výběr 20 nejlepších soutěžních fotografií si prohlédnete zde.

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin CZ!

© 2024 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl