Nastup si! MENU

Kdo jsme

 

Safran Group je globální hi-tech skupina působící v leteckém, obranném a kosmickém průmyslu, která aktuálně zaměstnává více než 90 000 lidí po celém světě.

Historie společnosti

Historie původní společnosti Driessen sahá až do roku 1938, kdy Gerard Driessen založil původně instalatérskou firmu. Do leteckého průmyslu firma vstoupila v roce 1946 s troubami a skleněnými stojany. Driessen rostl a vznikla druhá továrna, kde se vyráběly vozíky.

V 80. letech už firma dodávala své výrobky mnoha leteckým společnostem i výrobcům letadel včetně Boeingu a Airbusu. V roce 1986 Driessen otevřel první továrnu v Thajsku. Toho roku zároveň získali malého výrobce kuchyní v Kalifornii a rozšířili produktovou řadu o kuchyně (galleys). Poté byly otevřeny další továrny v USA, Mexiku a Holandsku. V roce 1987 koupil Driessen britskou společnost Dyer Engineering a stal se skutečnou mezinárodní společností.

Postupně se z typické holandské rodinné firmy stala mezinárodní flexibilní společnost s plochou organizační strukturou.

V roce 2008 se Driessen stal součástí francouzské společnosti Zodiac Aerospace, která stojí za širokou škálou výrobků a servisu pro interiéry letadel, systémy letadel, leteckou bezpečnost & technologie a je na špičce trhu v těchto aktivitách. ZODIAC GALLEYS EUROPE (původně Driessen Aerospace CZ) působila v České republice od roku 2001, kdy byla postavena první výrobní hala v Plzni na Borských polích. Vyrábí se tu kuchyňské moduly a šatní skříně převážně pro rodinu letadel Airbus A320 a odpočinkové místnosti pro posádku pro větší letadla Airbus A330. V roce 2011 společnost získala významný kontrakt - exkluzivně dodávat kuchyňské moduly pro nový typ letadla A320. Na jaře 2014 zahájila provoz společnost ZODIAC COMPOSITE MONUMENTS TUNISIE ve městě Grombalia na severu Tuniska, kde začali vyrábět tzv. Green Galleys, jejichž finální montáž probíhá v Plzni.

Současnost společnosti Safran Cabin CZ

V únoru 2018 se Zodiac Aerospace a Safran propojili v třetí největší leteckou společnost na světě. Díky spojení se silnou mezinárodní skupinou se Plzeň stala součástí celosvětového rozvoje inovací v leteckém průmyslu a respektovaným partnerem v rámci velké společnosti. Dne 4. března 2019 došlo k oficiální změně názvu na Safran Cabin CZ s.r.o.

Díky výrobku "ACP Galley", kterého byl v lednu 2018 vyroben 2000. kus, se plzeňský závod i nadále rozrůstá. Dnes zaměstnává více než 1000 lidí. Také prostory společnosti se zdvojnásobily, k původní budově na Borských polích přibyly další tři. V létě 2017 se otevřela nová hala, kam se přesunula část výroby a do horních pater také kompletní oddělení Engineeringu a Program Managementu. Nové kanceláře jsou plně klimatizované, vybavené kvalitním ergonomickým sezením a díky originálnímu designu byly zařazené do celostátní soutěže Zasedačka roku 2017.

Na jaře roku 2024 se rozšiřuje výroba i do blízkých Rokycan, kam se přesouvají projekty ze sesterské společnosti v německém Herbornu. Vyrábí se zde odpočinkové místnosti, kuchyňské moduly a šatní skříně do větších letadel Airbus A330. 

Od podzimu 2017 vypisuje společnost každý rok několik míst v tzv. Trainee Programu, určenému studentům vysokých škol se zájmem o získání praxe a zkušeností ve více odděleních firmy. 

Společnost zároveň investuje do vzdělávání nových zaměstnanců. Od roku 2017 je v provozu tréninkové centrum (Training Academy), kde získávají pod vedením interního trenéra během prvního týdne tréninku potřebné informace a trénují nové dovednosti před vstupem do další části tréninku, který probíhá na reálných výrobcích ve výrobní hale.

Pro naši společnost mají klíčový význam investice do inovací a technologického pokroku, důraz je kladen na trénink a know how, špičkové standardy. 

Přidejte se k nám!

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin CZ!

© 2024 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl