
COVID-19: Sága o Safranu a bezdotykové technologii
28. 6. 2021
Jaké výzvě jsme čelili?
Rok 2020 nám přinesl nové výzvy, které zapříčinily změny v našem chování i v našich každodenních činnostech. Protože jsme součástí inovativní firmy Safran Cabin, nejsme vůči takovým výzvám imunní. V návaznosti na propuknutí pandemie koronaviru sestavila společnost Safran Cabin ve spolupráci s firmou Safran Passenger Solutions tým, který hledá možnosti jak zajistit pasažérům bezpečnější cestování a dále na nich pracuje. Jejich cílem je především snížit rizika nakažení a zlepšit prožitek z cestování. Tento tým už přišel na mnohá vylepšení, která budeme brzy moci nabídnout našim zákazníkům.
Nejdříve tým shromáždil podněty z trhu a provedl výzkum mezi leteckými společnostmi a výrobci originálního vybavení, aby zjistil, jaké jsou největší oblasti zájmu. Jejich prioritou se stala technologie bezdotykové aktivace, a to především na toaletách, o kterou projevila zájem většina zákazníků.
Bezdotyková technologie
Technologie bezdotykové aktivace není nic nového. Je součástí našich životů už od osmdesátých let, kdy se na letištích a v hotelích začaly používat bezdotykové kohoutky, které měly omezit plýtvání vodou a přenos bakterií a mikrobů. Tato technologie se sestává z infračerveného senzoru, který se aktivuje, když zaznamená nějaký objekt ve své blízkosti. U nejnovějších typů letadel se tato technologie již využívá; na tomto obrázku vidíte toaletu Airbusu A350.
Cesta ještě není u konce
Přestože se jedná o známou technologii, není snadné zpřístupnit tato zařízení pro použití na kuchyňských linkách a toaletách různých typů letadel na trhu. Protože je tato souprava již k dispozici pro letouny Airbus A350, vývoj se nyní zaměří na Airbus A330, A320, A220 a Boeing B737.
Jejich snaha začala tím, že se firma zaměřila na vývoj prvků důležitých pro zlepšení spokojenosti zákazníků během použití toalety. Bezdotykový kohoutek, bezdotykové nebo sešlápnutím aktivované víko odpadkového koše a bezdotykové splachování jsou prvními vlaštovkami. Mnohé z těchto prvků vyvine a dodá společnost Safran Passenger Solutions a budou integrovány na toalety vyrobené firmou Safran Cabin.
Mohlo by vás zajímat

Safran Group je mezi top 50 inovátory na světě
Prohlédněte si kde můžete pracovat. Nebo se chcete raději podívat na volné pozice?

Plzeň
