Nastup si! MENU

Jako v leteckém ráji...

 

„Dnešní meeting je v Hamburku, nebo na Heathrow?“ „Ne, přesunuli ho do Toulouse.“

I když to tak možná vypadá, inženýři ze Zodiacu na porady nelétají přes půl Evropy. Přesto byste mohli mít pocit, že se na některém ze slavných letišť nacházíte. Moderní zasedačky v nové kancelářské budově firmy na Borských polích jsou totiž vyvedené v leteckém designu s velkoformátovými tapetami. Fotografie na nich vás přenesou na jedno z pěti letišť: Toulouse, kde se vyrábí letadla Airbus, Hamburk, Heathrow, pražské Letiště Václava Havla nebo západočeské Líně, které se s ostatními nemůže měřit, ale je naše:)

Vybírali jsme místa, která souvisí s naší prací - letiště Finkenwerder v Hamburku patří Airbusu, Heathrow je nejrušnější v Evropě, Atlanta zase v Americe, Toulouse máme, protože jsme francouzská firma… a na konec Líně, které nám pro jednačku s videokonferenčním vybavením přišly jako dobrý nápad,“ popisuje s úsměvem lídr změn v engineeringu Michal Hacker.

Kreativní lídr komunikace Zodiac Ondřej Rudolf vysvětluje, jaká barevná paleta byla pro kanceláře zvolena. „Spolupracovali jsme s dodavatelem interiérů, plzeňskou firmou ARBYD, na vyladění barev a vybavení kanceláří. Logika spočívá v tom, že podlahu pokrývá šedočerný koberec připomínající tarmac, v další vrstvě se objevují zemité, přírodní barvy odkazující na horizont a ve výšce očí, tedy na paravány oddělující pracovní stoly, jsou pak použity lehké modré a modrozelené odstíny ilustrující oblohu.“ Hlavní stěny pak pokrývají velkoplošné tapety zcela měnící charakter sterilního openspace, otevírají ho, dělají ho zábavnější a v různě velkých prosklených jednačkách také opticky rozšiřují prostor. 

K tomu dodává designér Michal Světlík: „Byla to pro mě úplně jiná zakázka, než na kterých pracuji v Plzni běžně. Kanceláře většinou nikdo moc neřeší, ale tady jsme dostali možnost povýšit obyčejné stěny na story boardy vyprávějící každá jiný příběh o letadlech, létání nebo kreativitě. Rozdělily se tím lépe jednotlivé zóny a podpořila se barevná logika vybavení.

   

Na design stěn se potisklo skoro 200 m2 polepové folie, přes 50 m2 pískové folie a asi 25 m2 klasických samolep. Celkově se na nápadu, návrzích a samotné realizaci pracovalo několik měsíců. „Výsledek vypadá opravdu skvěle – a nemyslím si to jenom já, máme zatím samé kladné odezvy a zpětné reakce od leteckých inženýrů, že se jim tam příjemně pracuje. Oceňuji i důvěru ze strany klienta, se kterou nás nechali na návrhu volně pracovat,“ pochvaluje si spolupráci designér Michal Světlík.

Světelný panel v prostorách recepce vypráví příběh o velké cestě, očekávání a touze vznést se. Takový je Zodiac.anel

A jak se naše nové kanceláře líbí vám? :-)

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran CZ!

© 2023 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl