Nastup si! MENU

Přivítali jsme hejtmana Plzeňského kraje

 

30. dubna 2024 jsme byli poctěni vzácnou návštěvou. Přivítali jsme zástupce Paktu zaměstnanosti Plzeňského kraje v čele s hejtmanem Rudolfem Špotákem.

Safran Cabin CZ patří k novým partnerům Paktu zaměstnanosti. Znamená to pro nás společně s Plzeňským krajem rozvíjet především spolupráci se školami, kooperovat v oblasti rozvoje pracovních sil a předávat si vzájemně cenné zkušenosti. 

Ředitel Safran Cabin CZ Philippe Michel představil společnost, úspěchy i výzvy, které nás čekají. Návštěva nemohla samozřejmě vynechat prohlídku naší výroby, kterou ji provedl. Vysvětlil i pracovní postupy spolu s ředitelem oddělení Operations Michaelem Hurtem.

Poté členové vedení firmy diskutovali se zástupci kraje o mnoha oblastech zaměstnanosti. Dnes u nás zaměstnáváme přibližně 1400 pracovníků. Jak se rozšiřuje výroba i do blízkých Rokycan, jejich počet postupně poroste a v roce 2026 by v Safranu mělo pracovat okolo 1700 zaměstnanců. Část z nich jsou také cizinci.

HR manažerka Dana Schwobová vše upřesnila: „Byli jsme jednou z prvních firem, která využila možnost získat filipínské zaměstnance. Filipínců máme 3,8 % zaměstnanců.“ Nejvíce zahraničních pracovníků je pochopitelně z Ukrajiny. „Příliv Ukrajinců nám samozřejmě pomohl, protože pracovních sil na trhu práce je nedostatek,“ konstatovala s tím, že Ukrajinců firma zaměstnává cca 14 %.

Vedení společnosti proto prezentovalo zástupcům kraje potřeby, které je nutné řešit. Jedná se například o vybudování možností bydlení pro pracovní sílu, sdílení parkování v okolí výrobních hal anebo autobusové spojení do jednotlivých výrobních hal.

Co se týče odborných škol, máme již navázané vztahy se SPŠ strojní, SOU elektrotechnickým a SPŠE. Úzkou vazbu máme i se Západočeskou univerzitou, ČVUT Praha a VUT Brno. Provozujeme také tréninkové centrum, kde noví zaměstnanci získávají potřebné informace a nacvičí si všechny potřebné dovednosti, než začnou pracovat na reálných výrobcích.

Jak naznačil ředitel Regionální rozvojové agentury Filip Uhlík, budou tato témata zapracována do připravované Strategie Rozvoje lidských zdrojů. A co ho nejvíce během dnešní návštěvy Safranu zaujalo? „Je to firma, která zaměstnává velký počet zahraničních pracovníků mnoha národností, a mají velký zájem o témata, která se týkají služeb, které pro ty cizince, pro jejich integraci a budoucnost, je potřeba zajistit. Tak to je jedna z věcí. Další, co se týká určitě zaměstnanosti, je otevřenost a zájem této firmy o spolupráci se středními a vysokými školami. Mají zájem věnovat se novým způsobům pro praktickou spolupráci mezi firmou a školami, a to jsou přesně ta témata, která v rámci strategie budeme řešit. Zájem vedení firmy zapojit se do strategie určitě vítám a je to skvělý doklad toho, že ji neděláme zbytečně.“

Podívejte se do fotogalerie, jak návštěva pana hejtmana se zástupci Paktu zaměstnanosti probíhala.

Sledujte aktuality nejen na našem webu, ale i na sociálních sítích Facebook, Instagram či LinkedIn, a buďte stále v obraze.

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin CZ!

© 2024 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl