Nastup si! MENU

Odkud pochází Zodiac Aerospace?

 

Před 120 lety, roku 1896, se slavný francouzský aeronaut Maurice Mallet rozhodl založit firmu Mallet, Mélandri & Pitray, aby se mohl podílet na vývoji a výrobě prvních vzducholodí. V roce 1911 ji pak přejmenoval na ZODIAC.

Maurice Mallet, pionýr aeronautiky a zakladatel Zodiac

Maurice Mallet byl vzdělán jako malíř, z dnešního pohledu designér, a létající stroje jej fascinovaly od mládí. Když mu bylo 23, jeho vášeň pro létání vedla k rozhodnutí prodat rodinný podnik s pšenicí a věnovat všechny prostředky do vývoje řiditelných balónů podle vlastního designu, se kterými by mohl létat nad Paříží.

Jeho sen se uskutečnil díky výrobě luxusního balónu Horla nazvaného podle povídky Guy de Maupassanta. Na první vzlet balónu o objemu 1 600 m3 byl slavný spisovatel de Maupassant pozván a ve svých článcích pak nazýval Maurice Malleta jako “poručíka, který nás dostane do vzduchu.”

Dokument o zápisu značky ZODIAC z roku 1909

Po tomto úspěchu následovala spolupráce se slavnými novinami Le Figaro, které se staly partnerem vývoje větší řiditelné vzducholodi o objemu 3 200 m3.

Mallet se v oboru letectví stával stále váženější osobou a tak se v roce 1891 stal členem a později viceprezidentem Francouzské vzduchonavigační společnosti (Société française de navigation aérienne).

Vzducholoď s názvem ZODIAC na výstavě v Turíně v roce 1911

Tento vizionář navždy zůstane jedním z nejvýznamnějších aeronautů 19. století. Položil základy leteckého odvětví, byl iniciátorem mnoha technických i legislativních inovací ve prospěch úspěšného rozvoje létání.

Jeho osobní nasazení, silná vůle a technický talent společně s touhou překonávat hranice známého jsou dodnes základními pilíři úspěchu společnosti Zodiac Aerospace, kterou v roce 1896 založil.

Zodiac Aerospace je celosvětovým lídrem ve vývoji a výrobě leteckých částí a interiérů. Vyrábí na 100 místech světa, zaměstnává přes 35 000 lidí, kteří dokáží vycházet vstříc specifickým požadavkům všech významných leteckých společností. Zodiac Aerospace je hlavním dodavatelem interiérů letadel Airbus.

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin CZ!

© 2024 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl