Nastup si! MENU

První studenti absolvovali výběrové kolo Trainee Programu

 

Jak na palubě letadla oběsit piráta? To není začátek černého vtipu, ale zcela vážné zadání úlohy, kterou dostali týden před výběrovým řízením studenti, kteří postoupili do hodnotícího centra v rámci Trainee Programu u Zodiac Galleys Europe v Plzni.

Jejich úkolem bylo navrhnout konkrétní konstrukční, materiálové a pro letectví certifikovatelné řešení ne úplně standardní situace. Nebylo to jediné „zákeřné“ zadání, které je v pondělí 16. října 2017 čekalo. Aby toho nebylo málo, ještě museli anglicky mluvícímu zákazníkovi vysvětlit, že se projekt poněkud opozdil a s tím i dodávka pro něj.

Poté, co je na palubě Zodiacu přivítal generální ředitel Philippe Michel a co absolvovali exkurzi do výrobních prostor, se museli poprat s další úlohou: navrhnout zařízení pro vesmírnou organizaci, které bude v blízké budoucnosti schopné začít přepravovat lidi na blízké planety. Návrh přitom musel odpovídat požadavkům na konstrukci, design a inovace. Nakonec si měli účastníci představit situaci, kdy na dva měsíce zastupují svého nadřízeného a musí koordinovat pět kolegů s rozdílnými schopnostmi a přístupem k práci.

Pro většinu z nich to přitom bylo jejich první Assessment Centrum (AC) v životě. „Zatím je to docela příjemné, žádný stres, spíš jsou to hravé výzvy,“ hodnotil Tomáš, student 5. ročníku Fakulty dopravní ČVUT. Ostatní zájemci se přihlásili ze Strojní fakulty ZČU, buď také posledních ročníků, nebo i mladší.

Principem AC je sledování individuálních a kreativních přístupů ke konkrétním zadáním, hodnocení inovativních řešení, ale i komunikačních dovedností uchazečů a jejich schopností týmově spolupracovat. Na základě těchto kritérií, která během AC sledovala desítka hodnotitelů z řad personalistů i firemních odborníků na konstrukci, certifikace, aftersales či projektový management, se pak ukáže, do jakého oddělení ve firmě by se daný uchazeč nejvíc hodil. V případě, že se obě strany dohodnou na časových podmínkách, nastoupí vybraní absolventi AC na zhruba půlroční stáž přímo ve firmě.

Právě zapojení do konkrétní práce studenti nejvíc oceňují: „Po návratu ze zahraničí jsem si chtěla najít nějakou lépe kvalifikovanou brigádu a při hledání jsem narazila na Trainee Program Zodiacu. Z toho, co se studentům tady v Plzni nabízí, je to jednoznačně nejzajímavější," tvrdí Lenka.

"Navíc letectví mě láká odmalička, už ve školce jsem chtěla být pilotkou.“

Petr Sedláček (CORE Engineering Manager) zhodnotil průběh Assesment Centra pozitivně: „Líbí se mi, že se tu sešel pestrý průřez osobností - od teoretiků, postupujících velmi obezřetně a systematicky až po praktika, který si úkol otestoval sám na sobě a byl schopný náklady na výrobu a dodání pokrýt vratnou zálohou. Také při řešení úkolů přímo na místě byli hodně kreativní, viz třeba vesmírný model vyrobený z papírové roličky! Všichni uchazeči jsou motivovaní, nebojí se přicházet s vlastními nápady a mají i dobré prezentační dovednosti. Vybrat jen někoho bude docela obtížné,“ myslí si Petr Sedláček.

Motivaci pracovat ve firmě prokázali všichni: „Letecký průmysl pro mě byl vždy velkým lákadlem, chtěla bych využít tuto možnost k rozvíjení znalostí, které určitě ve škole nemám šanci získat,“ napsala v reflexi jedna z účastnic. Další jako důvod účasti uváděli „nabrat zkušenosti v mezinárodní firmě“, „zajímavá zkušenost zkusit něco v nového z jiného průmyslu“ nebo „sebezlepšení“.

Všichni účastníci Assessment Centra dostali zpětnou vazbu, která jim pomůže při dalších výběrových řízeních. Ke spolupráci byli nakonec osloveni čtyři nejlepší studenti, kteří nastoupí od listopadu. Příležitost pro další se otevře spolu s příštím školním rokem.

Ostatní nabídky pro studenty (praxe, částečné úvazky, témata pro diplomové a semestrální práce) najdete v sekci Pro studenty.

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin CZ!

© 2024 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl