Nastup si! MENU

Robbert Gouwenberg 20 let ve firmě: „Mé srdce patří mé práci“

 

Co dělá člověka v zaměstnání natolik spokojeným a loajálním, aby setrval 20 let ve stejné firmě? Jak může vypadat úspěšná mezinárodní kariéra v oblasti leteckého průmyslu?

Když se řekne Robbert, většina lidí nejenom od nás z engineeringu ví, kdo to je. Taková reputace se obtížně buduje,“ nastiňuje Robbertův český nadřízený Michal Hacker, o kom bude řeč.

Robbert Gouwenberg se přihlásil do Driessenu v holandském Wieringerwerf v roce 1997, kdy ještě jako 22letý dokončoval studia. Pětiměsíční stáž ho natolik nadchla, že hned po absolvování školy nastoupil do oddělení engineeringu. Už jako projektový vedoucí přesídlil do Alkmaaru, odkud se později výroba (a s ní velmi často i Robbert) přesunula do Plzně.

Nyní v Plzni tráví pravidelně zhruba 3-4 dny v měsíci, za ty roky už tu skoro zdomácněl. Těší ho, když po práci s kolegy zajdou na večeři, i když i v hospodě se prý stejně řeč nakonec stočí k pracovním tématům. „Robbertův vztah k naší pobočce je velice kladný. Ačkoliv ho plně vytěžujeme, je tady vždy veselý a oblíbený. To je pro práci v týmu skvělá vlastnost,“ hodnotí Michal Hacker. „Spolupracovali jsme na katalogu ACP i na jeho předchůdci MAXFLEX. Prošel si projekty, které měly za úkol vyvinout různé produkty do různých letadel. Robbert je seniorní nejen dobou ve firmě, ale především zkušenostmi. Neustále přijímá nové výzvy a chce se dále rozvíjet. Nestačí mu, co již dosáhl, pořád hledí o krok dál. To lidi kolem něj inspiruje a slouží jako pozitivní vzor těm, kteří nechtějí měnit zaměstnání každé tři až čtyři roky,“ vysvětluje Michal. 

Sám Robbert o své práci říká: „Svojí práci mám doopravdy rád. Někdy je to náročné, občas i nejisté, ale moje srdce patří engineeringu. Baví mě práce s kolegy po celém světě i se zákazníky v Airbusu. Mám radost, když dokážu svými zkušenostmi být užitečný. Obzvlášť, když odpověď vylovím z hlubin paměti. Obdivuju lidský mozek, co všechno dokáže uchovat a jak s uloženými informacemi zachází!“ 

Práce v leteckém průmyslu je v mnoha ohledech specifická

Jak Robbert podotýká, není to zaměstnání „od devíti do pěti“, někdy je třeba věnovat se řešení problémů opravdu detailně a přesčas. Jindy je naopak možné pracovní dobu přizpůsobit například rodinným povinnostem – vodění dětí do školy apod. Penzum a rychlost změn jsou v této branži obrovské; přibývají regulace, množství předpisů, s kterými je třeba být obeznámen, mění se i způsoby práce. „Začínal jsem navrhovat ve 2D CADu, nyní je standardem 3D. Díky tomu pracujeme s komplexnějšími nákresy, můžeme ověřovat nové návrhy v ranných fázích vývoje. U některých součástek pro Airbus se už používá 3D tisk,“ prozrazuje Robbert.

Spokojení zaměstnanci pracují efektivněji

A co by vzkázal zájemcům o práci u nás? „Osobně jsem hrdý, že jsem součástí Safranu. Těší mne, co jsme společně dokázali. Řídím se sloganem „Go for it and Enjoy!”. Do práce byste měli chodit rádi. Pokud to tak není, pracujete pod stresem, děláte chyby, nebo musíte dělat něco, co vás nebaví, měli byste to vždycky řešit se svým manažerem. Vaše štěstí není jen osobním benefitem, odvíjí se od něj blaho celé firmy. Já sám vám ho garantovat nemůžu, ale jestli chcete radu – dejte tomu šanci na pár let a sami uvidíte.“

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran CZ!

© 2023 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl