Nastup si! MENU

Safran Group získal „Áčko” za ekologii

 

Safran poprvé získal nejvyšší skóre od Carbon Disclosure Project, mezinárodní neziskové organizace, která hodnotí transparentnost firemní ekologie.

To je významný úspěch, protože nyní se řadíme mezi 358 společností z více než 23 000 firem, které získaly toto nejvyšší hodnocení. Jsme v horních 2 %!

Carbon Disclosure Project každoročně posuzuje environmentální transparentnost společností podle tří kritérií: změna klimatu, úspora vody a odlesňování. Každý rok od roku 2011 předkládá Safran k posouzení kompletní zprávu o několika stovkách stran. V roce 2022 jsme byli už blízko, když jsme byli hodnoceni A-. Za loňský rok jsme tedy poprvé získali maximální rating - „čisté” A!


Na slavnostním ceremoniálu CDP Awards Europe 2024, který se konal 26. března 2024 v Paříži spolu s akcí ChangeNow, převzali cenu za Safran Group Nathalie Stubler, Chief Sustainability Officer, a Bruno Faligot, viceprezident Climate & Environment.

„Ráda bych poblahopřála všem našim zaměstnancům za každodenní přispění k tomuto kolektivnímu úsilí. Tento výsledek potvrzuje závazek společnosti Safran vypořádat se se změnou klimatu a uvést do praxe náš plán „dekarbonizace“, a to nejen z hlediska přímých emisí z našich provozů, ale také nepřímých emisí spojených s dopravou, nákupem a používáním produktů, které prodáváme,“ shrnuje Nathalie Stubler, hlavní ředitelka pro udržitelnost ve společnosti Safran.

Dekarbonizace je jedním z dlouhodobých cílů společnosti. Safran se zavázal snížit emise CO2 ze svých provozů o 30 % do roku 2025 a o 50 % do roku 2030 (v porovnání s rokem 2018). Dalším ambiciózním cílem je snížit své emise skleníkových plynů (na základě počtu cestujících na kilometr) o 42,5 % v roce 2035 oproti roku 2018. Máme silný závazek k tomuto cíli, a proto řada iniciativ spojených s ekologií se týká i týmů v našich pobočkách v Plzni a Rokycanech.

Sledujte aktuality nejen na našem webu, ale i na sociálních sítích Facebook, Instagram či LinkedIn, a nic vám neunikne.

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin CZ!

© 2024 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl