Nastup si! MENU

Bodovali jsme na RUN Praha Plzeň

V sobotu 15. 9. 2018 se na trase Praha – Plzeň běžel štafetový závod týmů, kde ani letos nechybělo družstvo Zodiac. Jak říkají organizátoři, RUN Praha Plzeň spojuje jak radost z běhání, tak soutěžení a je to závod pro každého.

Team Zodiac soutěžil v mužské kategorii 7-8 závodníků a stejně jako vloni dokázal svoji kategorii vyhrát. „Dokázali jsme to díky tvrdému tréningu, disciplíně a odhodlání. Pouze zlí jazykové tvrdí, že to bylo proto, že jsme byli (opět) ve své kategorii sami,“ směje se kapitán družstva Jan Kýček.

Vzhledem k neúčasti několika stabilních členů běžeckého družstva se sestava dávala dohromady takřka na poslední chvíli. Většinu sedmičlenného teamu tvořili nováčci, a to nejen v závodě Praha – Plzeň - pro některé z nich to byl jejich první běžecký závod v životě!

Pro nás tak nebyl až tak důležitý celkový čas, který v součtu dělal 09:16:47.3, ale to, že se každý z nás odhodlal vystoupit ze své komfortní zóny a posunout své limity zas o kousek dál. Ať už to znamenalo uběhnout poprvé 10 km v kuse, dát si na trati osobní rekord nebo odběhnout více úseků než jen jeden - každý si našel to svoje a zároveň tím odevzdal maximum pro tým. A to je právě to, co nás na podobných akcích baví, po nedávném víkendovém závodě pěti disciplín Gigathlon to byla další skvělá akce a já se už teď s kolegy těším na další. Když vše půjde dobře, čeká nás na jaře 360 km dlouhý Vltava run,“ uzavírá projektový inženýr Jan Kýček.