Nastup si! MENU

COVID-19: Sága o Safranu a bezdotykové technologii

 

Přečtěte si, jakými kroky společnosti Safran Cabin a Safran Passenger Solutions podporují zotavení leteckého průmyslu z pandemie koronaviru.

Jaké výzvě jsme čelili?

Rok 2020 nám přinesl nové výzvy, které zapříčinily změny v našem chování i v našich každodenních činnostech. Protože jsme součástí inovativní firmy Safran Cabin, nejsme vůči takovým výzvám imunní. V návaznosti na propuknutí pandemie koronaviru sestavila společnost Safran Cabin ve spolupráci s firmou Safran Passenger Solutions tým, který hledá možnosti jak zajistit pasažérům bezpečnější cestování a dále na nich pracuje. Jejich cílem je především snížit rizika nakažení a zlepšit prožitek z cestování. Tento tým už přišel na mnohá vylepšení, která budeme brzy moci nabídnout našim zákazníkům. 

Nejdříve tým shromáždil podněty z trhu a provedl výzkum mezi leteckými společnostmi a výrobci originálního vybavení, aby zjistil, jaké jsou největší oblasti zájmu. Jejich prioritou se stala technologie bezdotykové aktivace, a to především na toaletách, o kterou projevila zájem většina zákazníků.

Bezdotyková technologie

Technologie bezdotykové aktivace není nic nového. Je součástí našich životů už od osmdesátých let, kdy se na letištích a v hotelích začaly používat bezdotykové kohoutky, které měly omezit plýtvání vodou a přenos bakterií a mikrobů. Tato technologie se sestává z infračerveného senzoru, který se aktivuje, když zaznamená nějaký objekt ve své blízkosti. U nejnovějších typů letadel se tato technologie již využívá; na tomto obrázku vidíte toaletu Airbusu A350.

Cesta ještě není u konce

Přestože se jedná o známou technologii, není snadné zpřístupnit tato zařízení pro použití na kuchyňských linkách a toaletách různých typů letadel na trhu. Protože je tato souprava již k dispozici pro letouny Airbus A350, vývoj se nyní zaměří na Airbus A330, A320, A220 a Boeing B737.

Jejich snaha začala tím, že se firma zaměřila na vývoj prvků důležitých pro zlepšení spokojenosti zákazníků během použití toalety. Bezdotykový kohoutek, bezdotykové nebo sešlápnutím aktivované víko odpadkového koše a bezdotykové splachování jsou prvními vlaštovkami. Mnohé z těchto prvků vyvine a dodá společnost Safran Passenger Solutions a budou integrovány na toalety vyrobené firmou Safran Cabin.

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin CZ!

© 2024 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl