Nastup si! MENU

Do letadel jedině na kole!

Protože v naší firmě sport letí, zapojilo se 41 zaměstnanců do celorepublikové kampaně DO PRÁCE NA KOLE. Letos dokonce již potřetí! I díky nim obsadil Zodiac Galleys Europe třetí místo v soutěži Cyklozaměstnavatel roku, která hodnotí opatření, jimiž zaměstnavatel podporuje své zaměstnance v dojížďce do práce na kole.

Celkem 11 soutěžních týmů celý květen sbíralo body za četnost a naježděné kilometry. I když se spíš než pro vítězství jezdilo pro dobrý pocit a vlastní fyzičku, v celkovém vyhodnocení obsadil nejlepší tým nazvaný příhodně „Kvalitní tým“ velmi dobré 18.-19. místo z celkem 160 soutěžících.

Jako další se umístil „Driessen 1“ s pěti jezdci na 59. místě Absolvovali za měsíc celkem 170 jízd a „jízdné“ splnili ze 79,4 %. Na záda jim dýchal „LR TEAM“ se 149 jízdami (77,6 % úspěšnost), těsně po sobě bodovali „Nákupáci“ a tým „SCRAP“ s více než poloviční cyklodocházkou.

S jakou motivací se cyklisté do práce na kole vydávají? Jako start cyklosezóny bere kampaň DO PRÁCE NA KOLE jeden z dlouholetých zaměstnanců Ondřej Lukáš: „Firemní podpora formou úhrady účastnického poplatku je pro mne dostatečnou motivací, abych na jaře už konečně zprovoznil své kolo a 2. května vyrazil, od té chvíle už pak jezdím až do podzimu. Shledávám to jako příjemnější start do nového pracovního dne, projet se kolem kolem přehrady a pak ranní sprcha v šatně, než cestovat v polospánku často přeplněným autobusem podobně nenaladěných lidí. I cestu z práce na kole snáším v letních měsících lépe než v přehřátém autobuse. Letošní zájem o tuto tradiční květnovou soutěž byl zase o něco větší, takže se ani všechna kola většinou nevešla do v jiných měsících dostačujících stojanů,“ popisuje zdatný cyklista Ondra.

Do práce na kole jezdím, protože je to dle mého názoru nejzdravější a nejrychlejší způsob dopravy. Dělám to celoročně vyjma možná dvou - třech zimních měsíců a rozhodně budu jezdit i nadále. Firemní podpora soutěže je taková, jaká by měla být :-) Nikdy jsem neměl problém kolo zaparkovat a kapacity se budou snad ještě vylepšovat, sprcha je k dispozici v šatnách. V kanceláři máme místnost na převlečení,“ svěřil se další ze soutěžících Václav Kašpar.

Nejvýkonnějším firemním jezdcem byl vyhlášen Martin Miletínský, který s naježděnými 702,6 kilometry obsadil skvělé 20. místo ze 617 soutěžících.

Všem zapojeným týmům gratulujeme a přejeme co nejvíc dalších příjemných kilometrů do práce na kole!