Nastup si! MENU

Kde všude lítají „galiny“ z Plzně

 

Není žádné tajemství, že Airbus je největším výrobcem civilních dopravních letadel na světě. Na konci dubna spatřil světlo světa jubilejní 10 000. letoun! Věděli jste ale také, že plzeňská divize společnosti Zodiac Galleys Europe jako jeho výhradní dodavatel vyrábí kuchyňky (tzv. galley, v českém žargonu galina) a spací boxy celkem pro více než 130 leteckých společností z celého světa?

Kuchyňky z Plzně cestují dokonce i na druhou polokouli - geograficky nejvzdálenějším odběratelem je Air New Zealand. Jistě budete znát největší letecké magnáty Aeroflot, British Airways, Air France, United Airlines, nebo nízkorozpočtové easyjet, Wizz Air a další. Víte ale, že na interiéry vyráběné šikovnýma českýma rukama byste narazili také na palubě společností z Argentiny, Bahrajnu, Kuvajtu, Filipín, Bruneje, Kataru, Singapuru, Namibie či Uzbekistánu? Dokonce i šťastlivci dovolenkující na Mauriciu popíjeli cestou sem kávu uvařenou personálem Air Mauritius v galley pocházející z Plzně.

I další společnosti se mohou pochlubit zajímavými „nej“ a různými vychytávkami pro zpříjemnění vašeho letu. Třeba na palubě JetBlue Airways, které spolu s American Airlines patří mezi největší zákazníky Zodiacu, si můžete ve speciálně upravené kuchyňce zvané „Market Place“ sami během letu vzít chlazený nápoj nebo něco k zakousnutí. Narazíte na ni v Airbusu A321, který je nasazen hlavně na lince mezi NYC a LA.

A na závěr ještě jeden interní vtípek ze seznamu zákazníků Airbusu: zatímco někdo má to štěstí a operuje pod vzletným označením Eagle Aviation, Spring Airlines nebo Tiger Airways, zkuste si představit, jak letištní personál vyvolává cestující společnosti Nas Air… :-)

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin CZ!

© 2024 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl