Nastup si! MENU

Safran Cabin CZ podporuje mladé talenty v soutěži Wings of Future

 

22. března 2019 se v Praze konalo české a o týden později v Brně moravské finále soutěže Wings of Future, která cílí na zvýšení povědomí a zájmu studentů středních škol a gymnázií o studium leteckých oborů a práci v leteckém průmyslu. Byli jsme u toho!

A o čem soutěž je? V teoretické části studenti prokazují schopnost orientovat se v oboru a představují svou vizi letectví v roce 2040. Druhá, praktická a akčnější část spočívá ve výrobě tzv. walkalong glideru (vlaštovky), kterou po vypuštění do vzduchu soutěžící “popohání” pomocí desky. Tím vytváří stoupavý proud (efekt svahového létání), a vlaštovku udržují v co možná nejdelším letu.

Soutěž organizují Ústav letadlové techniky na Fakultě strojní ČVUT v Praze a Letecký ústav na Fakultě strojní VUT v Brně spolu se Svazem českého leteckého průmyslu (SČLP), jehož je Safran Cabin CZ zakládajícím členem. Vítězové získávají kromě zajímavé finanční odměny i „volnou vstupenku“ na studium oboru letadel na ČVUT a VUTBr, tedy přijetí bez přijímaček.

Výsledky především v teoretické části ukázaly velké rozdíly v přístupu i invenci jednotlivých škol a jejich studentů. Od půlstránkového konstatování, že cokoliv nového jde jen těžko vymyslet (snad jen nějaký nový alternativní pohon), až po solidní práci, za kterou by se nestyděl ani bakalář či diplomant na vysoké škole. Autor v ní rozebral letectví z mnoha aspektů, nastínil různé možnosti, které rovnou kriticky zhodnotil.

Díky úzké spolupráce s oběma školami se naše společnost soutěže zúčastnila nejen cenami do soutěže, ale i motivací studentů nastíněním další kariérní cesty. „Byť se jedná teprve o středoškoláky, snažíme se u nich budovat zájem a povědomí o tom, co všechno se v Plzni navrhuje a vyrábí, zapojit je a pomoci jim svoje vize letectví i šikovnost uplatnit v průmyslu,“ popisuje inženýr Petr Sedláček, který spolupracuje se studenty v rámci firemního Trainee Programu.

A který tým studentský soutěž vyhrál? Podívejte se na video na www.airzone.tv, připravené Mírou Orosem.

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin CZ!

© 2024 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl