Nastup si! MENU

Závodili jsme na Gigathlon Czech Republic 2017!

 

Překonání osobních hranic, týmový zážitek a radost z aktivního odpočinku si odneslo pět zaměstnanců Zodiacu, kteří se na začátku září zúčastnili závodu Gigathlon 2017 poblíž Lipenské přehrady. V tomto závodě přitom nejde o prvenství, ale o spolupráci - mottem celého Gigathlonu je slogan „Feel the spirit“. Sport a týmový duch patří mezi oblasti, které firma aktivně podporuje, a tak mohli závodníci počítat s úhradou startovného i fanděním od svých kolegů.

Letošní tým Zodiacu reprezentovali:

  • Martina Kýčková  (den 1 silniční kolo / den 2 silniční kolo)
  • Lucie Palíková     (den 1 plavání / den 2 plavání )
  • Pavel Sosna         (den 1 běh / den 2 horské kolo )
  • Dušan Soukup     ( den 1 horské kolo / den 2 běh)
  • David Černý          ( den 1 in-line brusle / den 2 in-line brusle)

V Gigathlonu se závodí na 2 etapy v 5 disciplínách (plavání, inline brusle, silniční kolo, horské kolo, běh). Pořadí disciplín i jejich délka se každý soutěžní den stanovuje jinak a není pevně určena, pořadatelé připravují pro každou disciplínu a den dvě odlišné trasy.

Jak to v reálu celé probíhalo, popisuje David Černý:

„Náš tým se na cestu do Olšiny vydal ze sídla firmy. Na místě jsme se ubytovali, absolvovali prezentaci a vedoucí týmu Dušan Soukup získal čerstvé informace od organizátorů. Po večerním briefingu jsme se uložili ke spánku, abychom ráno už v 5:30 mohli všichni vstát, nasnídat se a podpořit u startu naší cyklistku Martinu, která se v 6:30 vydala na 95 km dlouhou trasu. Když se Martina vrátila, předala čip naší plavkyni Lucce. Ta se po pár set metrovém běhu vrhla do vychlazené vody rybníku Olšina a za velice nepříznivých podmínek statečně uplavala 3 km. Zpět u předávacího depa čekal náš znamenitý běžec Pavel, opět přebral čip a vyběhl do kopců, aby zdolal 22 km dlouhou trasu terénem. Jeho stopy končily v druhém depu v Nové Peci, odkud jsem vyrážel já na svou In-line trasu o 5 okruzích mezi Novou Pecí a Ovesnou. Po dokončení in-linů byla na na řadě poslední disciplína, kterou ovládl vedoucí týmu Dušan Soukup, aby po své konečné jízdě umístil náš tým na úžasné průběžné 19 místo.

V neděli už nedošlo k žádné razantní změně, pozici jsme udrželi a řádně si závod užili! Pro tento závod opravdu není důležité vyhrát, ale cítit týmového ducha, což náš tým splnil 100%. Atmosféra celého závodu je nezaměnitelná, plná emocí, přátelství a sportovního ducha. Už teď se těšíme na další klání, které se odehraje 31.8. - .6.9 .2018 v Račicích v Ústeckém kraji.

Ten největší dík bychom chtěli vzdát naší společnosti, která podporuje nás i našeho týmového ducha!“

Odkaz na oficiální stránky závodu (fota a výsledky): http://www.gigathlon.com/czech-republic/2017/cz/gigathlon-czech-republic-2017 

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran CZ!

© 2023 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl