Nastup si! MENU

S fotoaparátem do nebes

 

Na tuhle říjnovou neděli jen tak Daniela Kokeislová nezapomene. Když se přihlásila do zaměstnanecké soutěže Zodiacu o nejlepší fotku na téma „Vše, co létá“, jistě netušila, že brzy to bude ona sama, kdo i s fotoaparátem vzlétne…

Kurz letecké fotografie byl první cenou v soutěži, kterou Daniela z oddělení zákaznické podpory Aftersales vyhrála se snímkem čerstvě vylíhnuté vážky.

A jak se jí výhra líbila?

Na kurz jsem se připravovala se smíšenými pocity, protože to byl můj první let v ultralightu, navíc hned napoprvé s odmontovanými dveřmi,“ přiznává zpětně. „Přestože jsem se velmi těšila, měla jsem obavy, jestli mi nebude špatně, jestli nebudu mít velký strach a tak podobně (igelitový sáček jsem měla samozřejmě s sebou). Dopoledne proběhla teoretická část kurzu, kdy nám lektor Jaroslav Trkal velmi detailně vysvětlil a popsal specifika letecké fotografie, poradil nám, jak nastavit fotoaparát a na co si dát při focení pozor. Poté, co jsme absolvovali instruktáž o bezpečnosti v letadle, se začal dostavovat intenzivní pocit nervozity. Ten však definitivně zmizel, když jsme se s ECHEm odlepili od země. Zkušený pilot přesně věděl, co fotograf potřebuje, a dokázal směr, výšku i rychlost letu přesně přizpůsobit, aby mohly vzniknout pěkné snímky. 40 minut letu doslova uletělo a mně se ani nechtělo zpět na zem,“ popisuje Daniela Kokeislová svůj první fotografický let.

Byl to báječný zážitek a velmi ráda si ho někdy zopakuji. Zdá se mi totiž, že létání s fotoaparátem je tak trošku návykové! Ještě jednou děkuji za možnost se tohoto kurzu zúčastnit,“ dodává šťastná výherkyně.

Pokud byste se i vy chtěli se svým fotoaparátem podívat na zem z výšky, nabídku leteckého fotokurzu najdete zde. Díky spolupráci s leteckou školou F-Air se pro výborné zkušenosti létá se strojem Tecnam P-92 Echo.

  

A zde jsou Daniely fotky:

   

Zkus tvůrčí, týmovou a čistou práci.

Nastup na palubu Safran Cabin CZ!

© 2024 SAFRAN Cabin CZ s.r.o.
IČ: 26339510
Univerzitní 34, Plzeň – Borská pole
C 13978 vedená u Krajského soudu v Plzni
Politika společnosti
Vytvořeno v Beneš & Michl